Zaproszenia

Menu na stołach weselnych – ładna dekoracja czy praktyczny dodatek?

Umieszczanie menu na stołach weselnych dla gości stało się w ostatnim czasie dosyć rozpowszechnionym zwyczajem przy organizacji wesela. Wyjątkowe, kreatywnie zaprojektowane menu niewątpliwie stanowi ciekawą ozdobę stołu, ale czy będzie faktycznie użyteczne?

Stylowe menu na stołach – funkcjonalny sposób na uprzyjemnienie posiłku

Przygotowując się do ślubu i wesela, Młode Pary często wysyłają gościom uprzednio przygotowane informacje na temat planowanych potraw na imprezie. Na ogół ma to związek z troską o potrzeby gości, którzy posiadają ograniczenia dietetyczne różnego typu, jak pozostawanie na diecie wegańskiej, bezglutenowej czy bezmlecznej.

Czy wobec tego warto poświęcać czas i dodatkowe środki na przygotowanie osobnego menu, które stanie się częścią wystroju weselnego? Jak najbardziej! Menu na stołach weselnych stanowi komfortowe rozwiązanie dla gości, którym zależy na spróbowaniu każdego dania, ale nie są pewni, czy starczy im sił na tak obfitą ucztę.

Dzięki możliwości szybkiego zerknięcia do menu, zaproszone osoby będą mogły zdecydować, która potrawa najmocniej rozbudza ich kulinarną wyobraźnię. Co więcej, menu na stołach weselnych to także doskonały sposób, by upewnić gości, którzy zaznaczali w odpowiedzi na zaproszenie potrzebę skorzystania z dietetycznych opcji potraw, że ich preferencje zostały uwzględnione.

Menu na stołach weselnych – estetyczny i elegancki dodatek

Zostawmy jednak na boku kwestie praktyczne i pozwólmy sobie spojrzeć na menu jako na istotny element całości kompozycji stołu, dodający mu klasy i spójności. Menu w żadnym razie nie musi zostać wydrukowane na zwyczajnych, ozdobnych kartonikach – pomysłów na jego zaprezentowanie jest tak wiele, jak samych koncepcji aranżacyjnych na wesela!

Na weselu w stylu naturalnym lub rustykalnym lista potraw może się znaleźć na nieregularnych paskach niebielonego papieru. Można w tym celu wykorzystać także paski kory brzozowej lub drewno. Inspiracje japońskie czy minimalistyczne w klimacie imprezy podkreśli menu na stołach weselnych, zapisane na bokach geometrycznych konstrukcji origami.

Nowoczesny stół weselny będzie wyglądał doskonale z menu nakreślonym kredą na niewielkich tekturkach w kształcie serca, pomalowanych farbą do tablic. Wystarczy połączyć pomysłowość Państwa Młodych i nieco umiejętności manualnych, by Wasz stół ozdobiło menu, które wzbudzi podziw gości, przynosząc Wam masę komplementów i podziękowań!

Zachęcam gorąco do przeczytania naszego artykułu „Wszystko, co musisz wiedzieć o papeterii ślubnej„.

 

menu na weselu

Menu w stylu botanicznym 

menu na stołach weselnych

Menu w stylu orientalnym 

menu weselne w stylu wiejskim

Menu w stylu rustykalnym Scarlett

menu na ślub

Menu w stylu kwiatowym Grace

Agnieszka-podpis-proxyart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *