Zaproszenia

Wszystko, co musisz wiedzieć o papeterii ślubnej

Papeteria ślubna co to jest i czy warto tracić na nią pieniądze?

Otóż podobnie jak branding dla firmy, tak odpowiednio dobrana papeteria ślubna nadaje ton i klimat weselu. Papeteria to nie tylko samo zaproszenie jak się za chwilę przekonasz, to integralna część dekoracji! I choć jej wybór może wydawać się jednym z łatwiejszych zadań, to często okazuje się, że nie jest to wcale takie proste.

Planując ślub i wesele dobrą praktyką jest, aby na samym początku wybrać styl i paletę kolorów. Wiedząc czego chcemy, łatwiej nam jest szukać inspiracji. Nie rozpraszamy się tak szybko i nie zmieniamy zdania co chwilę. Mając taki fundament możemy poszukiwać idealnej papeterii ślubnej, która podkreśli styl tego ważnego dla nas wydarzenia. 

Jakie elementy składają się na papeterie ślubną?

Zaproszenie ślubne

Zaproszenie może być prostą, pojedynczą kartką lub składać się z kilku mniejszych elementów takie jak karta RSVP(potwierdzenie przybycia), mapka czy karta zakwaterowania w hotelu.

Programy przyjęcia

Program informuje gości o kolejności wydarzeń podczas trwania przyjęcia. Często tłumaczy się go na inne języki. To miły akcent, który pozwala się łatwo odnaleźć zwłaszcza zagranicznym gościom. 

Witacz

Jak sama nazwa wskazuje jest to tablica, która wita gości. Stawia się ją przed drzwiami sali weselnej, żeby goście nie szukali właściwego wejścia. Przydaje się, gdy w budynku w tym samym czasie odbywa się kilka przyjęć.

Plan stołów

Plan stołów na weselu to niezbędny element każdego przyjęcia. Jest on swego rodzaju drogowskazem, mówiącym gościom, do jakiego stołu musza się udać.

Winietki

Winietka to nic innego jak karteczka z imieniem i nazwiskiem gościa informująca go gdzie powinien usiąść. To dobry sposób na unikniecie zamieszania w trakcie wesela. 

Menu

Informuje gości o tym, jakie dania zostaną podane. Określa również orientacyjne godziny ich wydania. Jest niezwykle przydatne z punktu organizacyjnego. Dzięki niemu goście wiedzą, kiedy zostanie podany tort czy inny punkt z menu.

Karta drinków

Jeśli mamy na weselu barmana dobrze jest przygotować listę drinków, które będą przez niego serwowane. Taka lista na pewno ułatwi ich zamawianie, zwłaszcza osobom starszym.

Przywieszki na butelkach

To kolejny akcent dekoracyjny na stole. Zawieszki na butelkach często zawierają śmieszne wierszyki, przyśpiewki, życzenia dla gości lub pary młodej.

Czy warto warto zainwestować w papeterię ślubną?

Wyżej wymienione elementy są najczęściej zamawianymi, jednak nie wyczerpują tematu. Jak sama widzisz papeteria ślubna to nie tylko zaproszenie, jest tego całkiem sporo. Wracając do pytania czy warto tracić pieniądze na papeterię ślubną? Odpowiedź brzmi TAK! Nie da się zorganizować klimatycznego wesela bez tych wszystkich małych dodatków. To one podkreślają ten nasz wyjątkowy „styl” wesela. Sprawiają, że wizja, którą stworzyłyśmy sobie w głowie jest spójna i czytelna dla otoczenia. Na koniec mała rada. By nie zgubić się w gąszczu elementów, dobrze jest zamówić wszystkie elementy w jednym sklepie. Projektanci zaproszeń często tworzą całe kolekcje papierów. Pomoże Ci to w utrzymaniu jednolitej stylistyki. Zatem wybierz swój motyw przewodni i zacznij planować!

papeteria ślubna zaproszenie papeteria ślubna winietka papeteria ślubna numer stołu papeteria ślubna menu

Agnieszka-podpis-proxyart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *